ŚDM Brzegi - prezentacja namiotu i śniadania dla pielgrzymów

Campus Misericordiae Wieliczk-Brzegi coraz bardziej żyje Światowymi Dniami Młodzieży. Po niedawnym poświęceniu pomnika ŚDM oraz ronda, w firmie 7R Logistic, która będzie w 2016 roku największą zakrystią świata, odbyło się spotkanie wolontariuszy ŚDM oraz młodzieży objętej opieką i wspólpracującej z Caritas. Rozpoczęły je występy Sułkowian, koncety wielickich młodych gwiazd, połączonych chórów.

Odbyła sięprezentacja i promocja plecaka pielgrzyma ŚDM 2016 oraz pakietów żywieniowych przygotowanych przez Caritas oraz konsorcjum firm Polish Food obsługujących ŚDM 2016. Dyrektor Caritas Małopolska ks. Bogdan Kordula zaprezentował pakiety śniadaniowe, jakie będą otrzymywać pielgrzymi, podobnie będzie z pakietami obiadowymi oraz kolacjami. W papierowej torbie znajdzie się kanapka oraz szereg produktów, które zapewni około 20 producentów. Będą też rozdawane i promowane polskie jabłka.

Wydawane one będą wraz z napojami na Campus Misericordiae, na terenach mieszczących się w Gminie Wieliczka w charakterystycznych namiotach, które również prezentowano w hali 7R Logistic Wieliczka-Brzegi, obok Ronda Światowych Dni Młodzieży. W spotkaniu uczestniczyło około 500 młodych ludzi.

Był to pierwszy test, bowiem pakiety śniadaniowe, wolontariusze sprawnie wydali wszystkim uczestnikom spotkania. W trakcie koncertu odśpiewano także hymn Światowych Dni Młodzieży. Wszystko odbyło się sprawnie a wokół można było podziwiać tereny, na których odbędą się ŚDM, które praktycznie już są przygotowane na to wydarzenie, jedynie w trakcie budowy są lokalne drogi.

B. Zapadlińska