Stopa/Ślęczka Rally Team po rajdowym debiucie w 59. Rajdzie Barbórka Warszawska i Kryterium Karowa

W pierwszy weekend grudnia br., w Warszawie, z Ceremonią startu honorowego w Pruszkowie, odbyła się już ostatnia impreza rajdowa podsumowująca sezon 2021 – 59. Rajd Barbórka Warszawska – Ogólnopolskie Kryterium Asów, która na starcie zgromadziła 103 załogi. Do stałej listy barbórkowych odcinków specjalnych (Autodrom Bemowo, Tor Służewiec i kultowe wieczorne Kryterium Asów na ulicy Karowej), dołączyły dwie nowe próby sportowe. Pierwsza z nich została rozegrana w piątkowy wieczór na ulicach Pruszkowa z kolei sobotnią walkę o cenne sekundy otworzył widowiskowy OS Autodrom Słomczyn (przejeżdżany dwukrotnie).

Do rywalizacji na trasach w stolicy przystąpiła załoga rajdowa krakowsko-wielicka Filip Stopa i Rafał Ślęczka w legendarnym żółto-czarnym BMW 318 iS e30, oznaczona numerem startowym 90, klasyfikowana w historycznej Klasie H2. Utrzymując szybkie tempo i pomimo dwóch przebitych kół podczas odcinka specjalnego nr 5 – Służewiec I i sporej straty czasowej, zespół rajdowy Stopa/Ślęczka Rally Team zajął w debiucie 5 miejsce w Klasie H2 i 4 miejsce w nocnym legendarnym Ogólnopolskim Kryterium Asów na ulicy Karowej przy rekordowo zebranej publiczności.

Filip Stopa: To były debiutanckie niesamowite dwa dni w stolicy naszego kraju, podczas 59. Rajdu Barbórka. Po przygodach z ogumieniem, naszym planem był wieczorny występ na ulicy Karowej. Cieszymy się, że nam się to udało i mogliśmy pojechać Kryterium Asów.Jazda dla kilkunastu tysięcy kibiców to jest naprawdę niesamowite przeżycie, błyski fleszy i relacja w tv na żywo. Mamy nadzieję, że się podobała jazda tylnonapędowego BMW. Do zobaczenia za rok!

Rafał Ślęczka: Rajd Barbórka to jeden z najkrótszych, ale zarazem najbardziej medialny i prestiżowy rajd w naszym kraju. Odcinki były bardzo trudne technicznie i bardzo wymagające. Łatwo było złapać kapcia i niestety nam się to przytrafiło, co spowodowało stratami czasowymi, których w tym rajdzie nie da się odrobić. Dziękuje Filipowi za możliwość wspólnego debiutu w tej imprezie, w której to zawsze do tej pory oglądałem z perspektywy kibica.

Dziękujemy również naszym partnerom rajdowym, całemu naszemu zespołowi rajdowemu. Dziękujemy wszystkim, którzy bezpiecznie kibicowali nam przy trasie rajdu w stolicy oraz w social mediach.

Udział w 59. Rajdzie Barbórka – Ogólnopolskie Kryterium Asów, był możliwy dzięki partnerom:

Kerakoll

MTS – TRANS Transport Spedycja

Powiat Wielicki

Apartamenty CZARNA PERŁA Szaflary

ewrc-results.com Polish Community

ewrc-results.com

QQ Motorsport

ŚLĘCZKA Motorsport

RS

Skip to content