Summer Music Festival 2024 – znamy już program!

Polskie Towarzystwo Straussowskie zaprasza na kolejną edycję Summer Music Festival Wieliczka 2024, który odbędzie się w dniach od 6 do 13 lipca 2024 r. Już po raz 18, urokliwe miejsca solnego miasta wypełni śpiew, taniec i muzyka. Organizatorzy, jak zwykle, postarali się aby ta oczekiwana przez Małopolan impreza, zapewniła rozrywkę na najwyższym poziomie i dostarczyła niezapomnianych wrażeń.

Tak więc tegoroczny Festiwal rozpocznie Gala Operetkowa im. Wandy Polańskiej. Wielkiej artystki, primadonny polskiej sceny operetkowej, którą mieliśmy wielką przyjemność gościć podczas I edycji Summer Music Festival w 2006 roku. Podczas inauguracyjnej Gali zaśpiewają: jedna z najlepszych śpiewaczek operowo-operetkowych, primadonna Opery Krakowskiej Iwona Socha oraz niezwykle czarujący i utalentowany baryton Oskar Jasiński. Tradycyjnie koncert wykona niezastąpiona Orkiestra Straussowska Obligato pod dyrekcją Jerzego Sobeńko, Popisowe arie, duety i uwertury ze znanych operetek z całą pewnością zapewnią wspaniałą i niepowtarzalną atmosferę.

W niedzielę, 7 stycznia odbędzie się koncert piosenki francuskiej w wykonaniu młodej i utalentowanej wokalistki Emilii Azierskiej, która z całą pewnością swoim talentem i osobowością sceniczną zachwyci przybyłych. Młoda artystka zmierzy się, między innymi z repertuarem takich ikon minionej epoki jak Edith Piaf, czy współczesną Natashą S’t Pierr Przy fortepianie zobaczymy Jerzego Sobeńko.

Niezwykle ciekawie zapowiada się także kolejny koncert – ROCK THE PIANO, którego wykonawcą będzie Łukasz Szubski – pianista. W programie koncertu światowe kompozycje rockowe między innymi Nothing Else Matter zespołu Mettalica, Bohemian Rhapsody zespołu Queen, Sweet Child O’ Mine zespołu Guns N’ Roses czy Smell Like Teen Spirit Nirvany.

Z kolei 12 lipca w piątek na scenie Kampusu Wielickiego włoska grupa Liric Dance Copany z Florencji pod kierownictwem Alberto Canestro, zaprezentuje widowisko taneczno-baletowe poświęcone wielkiej artystce Amy Whinehouse. Podczas widowiska zabrzmią również jej największe przeboje jak Rehab czy Back to black.

Tegoroczną edycję Summer Music Festival zakończy Koncert Piosenek Eurowizji. W programie koncertu usłyszymy piosenki, które zajęły I miejsca podczas Festiwalu Eurowizji oraz takie, które stały się światowymi przebojami. W programie między innymi piosenki Abby, Celine Dion, Edyty Górniak, Concitty Wurst, Gigioli Cinquetti, Clifa Richarda, Krystiana Ochmana, Viki Leandros, Loreen, Nicole, Alexandra Rybaka i innych. Łącznie z 20 krajów. Koncert wykonają Monika Węgiel, Emilia Azierska, Sylwia Frączek, Weronika Bochat-Piotrowska i Alexander Martinez oraz Orkiestra Obligato pod kier. Jerzego Sobeńko. Program poprowadzi Jolanta Suder.

Dzięki wsparciu finansowemu Głównego Partnera Festiwalu, którym jest Województwo Małopolskie, Gminy Wieliczka oraz Powiatu Wielickiego – Strategicznego Partnera, Summer Music Festival w Wieliczce stał się wydarzeniem, które na stałe wpisało się w kalendarz najciekawszych imprez w Małopolsce. Trwająca tydzień muzyczna uczta, przyciąga tłumy wielbicieli muzyki z różnych stron Polski, zagranicznych turystów, zarówno melomanów, jak i tych, którzy sporadycznie mają kontakt ze sztuką. Jesteśmy przekonani, że i w tym roku tysiące osób zechce przybyć i wysłuchać przygotowanego programu.

Serdecznie Państwa zapraszamy!

POLSKIE TOWARZYSTWO STRAUSSOWSKIE

Jolanta Suder

Dyrektor Festiwalu

Jerzy Sobeńko

Dyrektor Artystyczny Festiwalu

Skip to content