Być jak Adam Mickiewicz – Konkurs literacki

Muzeum Żup Krakowskich Wieliczka zaprasza seniorów oraz uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych Powiatu Wielickiego do udziału w konkursie literackim „Być jak Adam Mickiewicz” zorganizowanym z okazji jubileuszu 120-lecia odsłonięcia w Wieliczce pomnika poety Adama Mickiewicza.

Zadaniem uczestników jest napisanie bajki wierszowanej z morałem. Należy ją przesłać do 17 listopada 2023r. drogą elektroniczną w formacie docx – Microsoft World na adres Alicji Dudy a.duda@muzeum-wieliczka.pl . Najlepsze prace zostaną nagrodzone i zaprezentowane na stronie internetowej muzeum.

Pomnik A. Mickiewicza znajduje się poniżej kościoła św. Klemensa, na Plantach, w rejonie dawnego, nieistniejącego już szybu Wodna Góra. Pomnik dłuta Tadeusza Błotnickiego został ufundowany przez mieszkańców Wieliczki w 1903 roku i uroczyście odsłonięty w parku miejskim. Towarzysząca temu wydarzeniu korespondencja z synem poety – Władysławem – znajduje się w zbiorach Muzeum. W 1947 roku, zdecydowano o przeniesieniu pomnika i ustawieniu go w obecnym  miejscu.

Regulamin konkursu i oświadczenie znajdują się na www.muzeum.wieliczka.pl

Małgorzata Bogucka

Fot. A. Grzybowski

Skip to content