Pożar w Węgrzcach Wielkich. Apel o pomoc

28 marca 2020 o godzinie 6:12 druhowie z OSP Węgrzce Wielkie zostali wezwani do pożaru jednorodzinnego budynku mieszkalnego w ich miejscowości. Wyjechali zastępem GBA w obsadzie 6 ratowników. Następnego dnia pomogli zabezpieczyć budynek oraz zainicjowali akcję pomocy pogorzelcom. Pomoc organizują sołectwa i parafia Strumiany.

Powracając do wezwania do akcji ratunkowej, zastali na miejscu zdarzenia rozwinięty pożar poddasza. Po opanowaniu ognia przystąpili do częściowej rozbiórki dachu oraz zabezpieczeniu dobytku. Na miejscu zdarzenia pracowało 7 zastępów strażaków zarówno PSP jak i OSP oraz Policja.

Na swoim facebooku napisali po akcji: „29 marca 2020 z własnej inicjatywy postanowiliśmy pomóc zabezpieczyć poszycie dachu przed niekorzystnymi warunkami pogodowymi.

Nasza jednostka w porozumieniu z Sołectwem Węgrzc Wielkich, Sołectwem Strumiany oraz Parafią Niepokalanego Serca NMP w Strumianach postanowiła zorganizować zbiórkę pieniężną.

Bardzo prosimy zaprzyjaźnione jednostki oraz mieszkańców o udzielenie wparcia. Każdą osobę mającą ochotę pomóc rodzinie w tej ciężkiej sytuacji zachęcamy do wpłat na zbiórkę:

https://zrzutka.pl/6susdv?utm_medium=social&utm_source=facebook&utm_campaign=sharing_button&fbclid=IwAR3lAKC9BoGVfchqU24LVoSD0tirwerkGwKfhUTqQiK-rvaGFqmtzFPeX6U

Zbiórkę wspierają lokalne organizacje społeczne: Sołectwo Węgrzce Wielkie, Sołectwo Strumiany, OSP Węgrzce Wielkie, Parafia Strumiany pod wezwaniem Niepokalanego Serca NMP

Składkę na rzecz pokrzywdzonych można również wpłacać do puszek, które będą wystawione w okolicznych sklepach.”

Fragmenty info i zdjęcia z facebooka OSP Węgrzce Wielkie

Skip to content