W Bibliotece spotkanie ON LINE dla uczniów

Mediateka – Biblioteka Miejska w Wieliczce zaprasza uczniów klas 6-8 szkół podstawowych do wzięcia udziału w projekcie „Rozmowy przy wspólnym stole” pod hasłem „Liczy się każda kropla”. Tematem przewodnim ósmego już spotkania w ramach cyklu, będzie susza, jako poważne zagrożenie dla nas wszystkich. Spotkanie będzie mieć charakter wirtualny, odbędzie się ON LINE, na platformie zoom (link udostępniony zostanie uczestnikowi dzień wcześniej).

Wydarzenie organizowane jest pod patronatem Burmistrza Wieliczki Artura Kozioł. Gościem specjalnym wydarzenia będzie Michał Wieciech , Starszy Specjalista ds. edukacji leśnej i administrowania SILP, z Nadleśnictwa Niepołomice. Pan Michał jest autorem cyklu podcastów pt.: „Między Drzewami” w których rozmawia o przyrodzie i codziennej pracy leśników. Odcinek na temat wody dostępny w linku: https://tiny.pl/7t5cj- zachęcamy wszystkich uczestników do wysłuchania przed naszym spotkaniem❗
Wspólnie z Panem Michałem, a także pozostałymi rozmówcami zastanowimy się nad tym, jak w naszym codziennym życiu i z korzyścią dla lokalnej społeczności, a w efekcie dla całej planety, ograniczyć zużywanie wody oraz jak pomoc otaczającej naturze tę wodę gromadzić i udostępniać.
Naszym celem nie jest poszukiwanie jednego rozwiązania, czy wskazanie najlepszego sposobu życie, ale wypracowanie i przetestowanie w bibliotece modelu dobrej rozmowy. Nie szukamy odpowiedzi, a pragniemy jedynie wzajemnie się inspirować. Chcemy, żeby wspólne rozmowy stały się szansą na spotkanie osób z różnych środowisk, w różnym wieku i o różnych poglądach, mieszkających w naszej miejscowości. Wierzymy mocno, że nasza biblioteka jest świetnym miejscem do dobrego dialogu na każdy ważny temat.

Organizatorem projektu jest Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego.Inicjatywa ta wspierana jest przez Fundusz Obywatelski zarządzany przez Fundacja dla Polski.

Zapisy klas przyjmujemy pod adresem e-mail: ksowa@biblioteka.wieliczka.eu
Liczba miejsc ograniczona – liczy się kolejność zgłoszeń.