Zaśpiewaj z Piotrem Rubikiem w „królewskim teledysku”

Ferie po królewsku online mają też propozycję dla lubiących śpiewać. Znany kompozytor Piotr Rubik i muzea z królewskimi rezydencjami, w tym Muzeum Żup Krakowskich Wieliczka,  zapraszają do nagrania teledysku do jego znanego przeboju pt. Niech mówią, że to nie miłość. Powstanie w ten sposób wyjątkowy „królewski teledysk” akcji Ferie po królewsku online w Rezydencjach Królewskich.

Piosenki można nauczyć się oglądając filmy z cyklu Muzyczne spacery po Królewskich Rezydencjach, które prowadzi Piotr Rubik w ramach ferii. Można je znaleźć na www.muzeum.wieliczka.pl

Filmy z własnym wykonaniem piosenki  Niech mówią, że to nie miłość należy przesłać do 17 stycznia 2021 r. na adres: feriepokrolewsku@zamek-krolewski.pl .

Tekst piosenki, regulamin i karta zgłoszenia znajdują się na https://www.zamek-krolewski.pl/zwiedzanie/aktualnosci/ferie-po-krolewsku

Ferie po królewsku online
w Rezydencjach Królewskich

Minister Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu wraz z Rezydencjami Królewskimi: Zamkiem Królewskim w Warszawie, Zamkiem Królewskim na Wawelu, Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie, Muzeum Łazienki Królewskie w Warszawie, Muzeum Zamkowym w Malborku, Muzeum Okręgowym w Zamku Królewskim w Sandomierzu, Muzeum Żup Krakowskich Wieliczka i Muzeum Narodowym w Lublinie zapraszają na wirtualne spotkania w sieci dla dzieci i młodzieży.

Codziennie, przez 14 dni, od 4 do 17 stycznia 2021 na stronach internetowych instytucji biorących udział w akcji oraz w ich mediach społecznościowych będą publikowane propozycje online dla dzieci i młodzieży na każdym etapie edukacji.

W godzinach przedpołudniowych rezydencje zaproszą do zwiedzania zabytkowych sal i poznawania kolekcji podczas wirtualnych spacerów z Idą Nowakowską z cyklu Muzeum oczami dziecka,
a Piotr Rubik zaprosi na warsztaty wokalne z serii Muzyczne spacery po Rezydencjach Królewskich

Na najmłodsze pociechy będą czekać baśnie i legendy. Ich wyobraźnię będzie rozbudzać Joanna Moro i Agata Załęcka – dzięki lekturze Królewskich bajek. Atrakcją dla młodzieży będą
z pewnością znani youtuberzy i influencerzy, którzy na swoich kanałach zaskoczą Zamkowymi trendami.Wirtualne spacery, muzyczne warsztaty, czytanki dla dzieci czy spotkania ze znanymi youtuberami uzupełniają programy indywidualne przygotowane przez każdą z Rezydencji.Warsztaty, webinaria, przedstawienia, filmy i konkursy z nagrodami, to tylko niektóre z dodatkowych atrakcji.

Aktualne informacje znajdują się na stronach Rezydencji.

Znajdź nas: #feriepokrólewsku, polub, subskrybuj – bądź na bieżąco!

Ferie online nie mają granic – możesz być wszędzie!

Zamek Królewski w Warszawie

www.zamek-krolewski.pl

Zamek Królewski na Wawelu

www.wawel.krakow.pl

Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie

www.wilanow-palac.pl

Muzeum Łazienki Królewskie w Warszawie

www.lazienki-krolewskie.pl

Muzeum Zamkowe w Malborku

www.zamek.malbork.pl

Muzeum Okręgowe w Zamku Królewskim w Sandomierzu

www.zamek-sandomierz.pl

Muzeum Narodowym w Lublinie

www.mnwl.pl

Muzeum Żup Krakowskich Wieliczka

www.muzeum.wieliczka.pl

Organizatorem projektu jest Minister Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu. Projekt jest zrealizowany w 8 rezydencjach królewskich: Zamku Królewskim w Warszawie, Zamku Królewskim na Wawelu, Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie, Muzeum Łazienki Królewskie, Muzeum Zamkowym w Malborku, Muzeum Okręgowym w Zamku Królewskim w Sandomierzu, Muzeum Żup Krakowskich Wieliczka, Muzeum Narodowe w Lublinie.

Patronat medialny nad wydarzeniem objęli: TVP ABC i Polskie Radio S.A.