Muzeum w miejsce Nocy 2020 zaprasza na spacer wirtualny od Nocy Muzeów 2006 do Nocy 2019


Muzeum Żup Krakowskich Wieliczka z przykrością musiało zrezygnować z organizowania imprezy Noc Muzeów w 2020 roku. Koronawirus sprawił, że wiele imprez plenerowych cieszących się dużą frekwencją musiało zostać odwołanych. Nie wszystko da się przenieść do Internetu i nie wszystko musi w nim być. Ale dzięki temu, że jest ta przerwa warto cofnąć się wstecz i oddać wspomnieniom

Tyle się wydarzyło na przestrzeni tych lat. Zamek Żupny i Muzeum na III poziomie kopalni tętniły nocnym, jakże innym od tego dziennego, życiem. Tyle ważnych rocznic i wydarzeń mijaliśmy po drodze i o nich przypominaliśmy. To czas wielu spotkań, nowych znajomości, zachwyconych i zaskoczonych uczestników, wyjątkowych wrażeń, radości, podziękowań i życzliwości. Dla organizatorów to także czas notorycznego stresu czy deszcz nie popsuje starań i wysiłków bo okolice 18 maja to pora pogody niezwykle kapryśnej.

Nie udało się w tym roku zorganizować Nocy Muzeów, ale może właśnie dobrze wspomnieć i docenić to co było nam wszystkim dane.

Muzeum zaprasza na spacer wirtualny od Nocy 2006 do Nocy 2019.

https://muzeum.wieliczka.pl/…/noc-muzeow-w-wieliczce-spacer…

Do zobaczenia w realu w 2021 r.